Şarkı Sözleri

General Category => General Discussion => Topic started by: admin on April 06, 2021, 01:24:05 pm


Title: Mesleki yeterlilik belgesi
Post by: admin on April 06, 2021, 01:24:05 pm
Mesleki yeterlilik belgesi, resm kurumlarca akredite olmuş kurumlar tarafından verilen bir belgedir. Yetkili kurumlardan belge almış bir kişi, yaptığı iş ile ilgili sahip olduğu bilgi ve deneyimi ispat etmiş sayılır. Yetkili kurumlardan alınan belge resm belge niteliğinde olup, belge sahibini ve belgeyi onayları bağlayıcı niteliğe sahiptir.

İş Verenlerin Tercihi

Gnmzde bazı zel işletmeler ve resm kurumlar, zellikle risk grubu yksek olan alanlarda alıştırmak zere işe alacakları kişilerin yeterlilik belgesi sahibi olmalarını zorunlu tutmaktadır. Belge sahibi alışanlar iş ararken aynı pozisyona başvuran rakiplerinden daha avantajlıdırlar. Zira, belgenin sorgulanması ok kısa sren bir işlem olmakla beraber, referanslar ile grşmek uzun ve vakit alıcı bir sre olabilmektedir.

alışma Ortamında Verimlilik ve Gvenlik İin

Bunun yanında mesleki yeterlilik belgesi sahibi kişilerin alanlarında bilgi, yetenek ve farkındalıklarının daha yksek olmasından dolayı daha az iş kazasına, iş kaybına ve malzeme israfına sebep oldukları kanıtlanmıştır. Bu da yeterlilik belgesi sahibi olanların işletmeler tarafından ncelikli olarak tercih edilmelerine yol amaktadır

Bylece alışanlar, alışırlarken kendileri ve alışma arkadaşları iin daha az risk oluşturmakta, bu da hem şirketlerin maddi olarak daha az risk altına girmesini sağlar. alışanların kendilerini gvende hissetmeleriyle motivasyon ve alışma hızını arttırdığından dolayı, şirketlere ikincil fayda olarak da geri dnmektedir.

Uzun dnemde birok sektrde alışmak ve iş yeri amak iin yasal gereklilik olacak mesleki yeterlilik belgesi, gnmzde geerliliği hızla artan, mavi yakalılar iin diploma ve lisans niteliğinde bir onaydır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi veren kurumlar arasında Artun Belgelendirme şirketi yer almaktadır.

MYK ve Trkak onaylı Artun Belgelendirme şirketiyle irtibata geerek konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

0216 398 4020

0506 093 4020

https://www.artunbelgelendirme.com.tr/mesleki-yeterlilik-belgesi (https://www.artunbelgelendirme.com.tr/mesleki-yeterlilik-belgesi)