Author Topic: FPS Oyunları İçin Excalibur G900'ü İnceledim  (Read 4 times)

admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
FPS Oyunları İçin Excalibur G900'ü İnceledim
« on: June 08, 2020, 06:21:29 am »
Selam dostlar, evde kalmanın daha mantıklı olduğunu düşündüğüm şu salgın günlerinde (her ne kadar normalleşme süreci başlasada) evdeki zamanı daha keyifli kılmak adına gaming laptop arayışındaydım. Sıksık tvde rastgeldiğim  şu "performansın üst noktası" diye tanıtılan Excalibur G900'den aldım. Gaming laptop arayışında olan dostlar açısından da bu içeriğin yararlı olacağını düşündüm açıkçası. Özellikle benim gibi FPS Oyunları oynayanlar için ekranın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Excalibur G900'de ekranla yenileme hızı (HZ) ve ekran tepkime süresi özelinde iddialı çıktığı için bu konu ve daha fazlasıyla ilgili birkaç deneyimimi aktarmak isterim.

Özellikle Counter Strike Globaloffensive, Callof Duty Warzone gibi hızlı geçişlere daha çok ihtiyaç duyduğum aksiyon oyunlarda performansımı çarpı 4 arttırdı diyebilirim. Daha çok ayrıntıyı görebildiğim için daha keskin atışlarda yapabiliyorum ve en önemlisi hızlı aksiyon alabiliyorum. Bu oyunlarda başarılı işler çıkarabilmek için değerli faktörler bunlar. 

Ekran tepkime süresinin 3ms olması da 240Hz ekranın kalitesini net anlaşılır yapmış açıkçası bunu Valorant, Rainbow six siege gibi oyunlarda da deneyimlemek iyiydi benim için. Herşeyden önemlisi hzle tepkime süresi çakışmasından kaynaklanan hayalet görüntü falan yaşamadım.

FPS oyunlarıyla ilgili toparlamak gerekirse; ekran hertz ve tepkime sürelerinin g900 e kattıklarını net olarak görebildim. Eski masaüstü gaming bilgisayarıma göre daha fazla detaya hakim olabildim. Eskiden çamurda oynuyomuşuz resmn

RGB klavyelerin control center gibi yazılımla kontrol edilebilmesi güzel. Yüksek performanslı oyunlarda bu yazılımla fan modunu değiştirebiliyosun.Bilgisayar üzerinde hakimiyet vermeleri hoşuma giden taraflardan biri

Girişçıkış portları açısından, 3*Tip A USB 3.11, *Type C1, *HDMI, 1*Mini Display, 1*Mini SD Card, 1*RJ45 LAN, 1*Kulaklık Girişi, 1*Kensington Lock koymuşlar. Ben bu usb girişlerinin bir-iki adet daha fazla olmasını isterdim açıkçası. Sonuçta bi gaming laptop alıyorsunuz ve daha fazla porta ihtiyaç duyuyorsunuz. Port olayı beni fps oyunlarındaki ekran akışı kadar tatmin etmedi açıkçası.

Depolamada 480GB'dan 2TB nvme SSD'ye kadar da farklı opsiyonlar koymuşlar. Benim aldığım versiyonda 500GB nvmeSSD vardı. Windows açma kapama hızı olarak ve uygulama önbellekleri zaten başarılı. Bu konu üzerinde çok durmaya gerek duymuyorum o yüzden.

Kısaca FPS oyunlarında, aksiyon gerektiren hızlı ekran geçişlerinde memnun kaldığım fakat port çıkışlarında da daha fazla opsiyonların olması gerektiğine inandığım bi gaming laptop olmuş. Isınma konusunda da iyi iş çıkardıklarını söyleyebilirim. Bilgisayar toplamaya üşenenler için de Excalibur (https://www.casper.com.tr/excalibur-oyun-bilgisayari) serisinin konfigüre edebilme seçenekleri başarılı. Fiyatı biraz tuzlu gelebilir (her performanslı gamingler gibi) ama sonuç olarak Excalibur G900 (https://www.casper.com.tr/excalibur-g900) deneyimimi tatmin edici buldum diyebilirim.

Uzun zamandır böyle bi inceleme yazmayı düşünüyordum şu sıkıcı ev günlerine nasip oldu. Umarım yararlı bulmuşsunuzdur. İyi forumlar,

Share on Facebook Share on Twitter